Dwory i rezydencje

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Inwestorów podejmujemy się projektowania nowoczesnych rezydencji oraz dworów nawiązujących architekturą do najlepszych tradycji danego regionu. Pomimo otaczającej nas architektury współczesnej sięgamy do przeszłości
i tworzymy obiekty stylowe, które trudno odróżnić od rezydencji szlacheckich z XIX wieku. Nie jest to oczywiście, jakże teraz modne kopiowanie detali i form. Każdy tego typu obiekt potrzebuje analizy regionalnej i historycznej. Nie projektujemy dworów obcych stylowo oraz ich nie kopiujemy. Byłoby to nie zgodne z zawodem Architekta. Tworzymy architekturę, która patrząc w przeszłość pozwala zapewnić mieszkańcom współczesne potrzeby.

Wiele rysunków wstępnych i koncepcyjnych jest wykonywana w tradycyjnej technice odręcznej. Komputerów używamy w późniejszych etapach co jest bardzo cenione przez naszych Klientów. Mają kontakt z klasyczną sztuką projektowania, a nie z surowością urządzeń elektronicznych. W ten sposób „narodziny” domu nabierają innego wymiaru.

Różnorodność rezydencji i dworów powstałych w przeszłości jest tak ogromna, że jesteśmy
w stanie zaprojektować budynek wraz z otoczeniem trwale związany z tradycja lokalną. Należy również pamiętać, że tego typu obiekt jest wizytówką Właścicieli oraz prezentuje ich status społeczny i podkreśla prestiż.